5.10.2018 / Gösterim Sayısı : 78

Sarıçam İlçe Müdürlüğümüz Tarafından Sokak Hayvanları Konusunda Farkındalığı Artırmak Adına Etkinlik Düzenlendi

#Sarıçam İlçe Müdürlüğümüz Tarafından Sokak Hayvanları Konusunda Farkındalığı Artırmak Adına Etkinlik Düzenlendi

           Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıçam Ziraat Odası ve Çukurova Üniversitesi Hayvan Dostları Kulübü ile birlikte sokak hayvanları konusunda farkındalığı artırmak amacıyla 4 Ekim'de etkinlik düzenledi.
           Düzenlenen etkinlikte Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet ÖRTÜLÜ,  Ç.Ü. Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç .Dr. Oya IŞIK, Ziraat Odası Başkan V. Hacı Veli ÖZDEMİR ve Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Personeli ile Hayvanları Dostları Kulübü Öğrencileri tarafından "4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" dolayısıyla Çukurova Üniversitesi Kampüsü ve Sarıçam İlçesi sınırlarında belirlenmiş olan 60 noktada, sokak hayvanlarına onlar için önceden hazırlanan kaplarda mama ve su verildi.
        Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet ÖRTÜLÜ etkinlikte yaptığı konuşmada, bundan sonra sokak hayvanlarına yönelik daha farklı projeleri de hayata geçireceklerini vurgulayarak, "Bütün canlıları severek yaşamalıyız. Sokak hayvanlarına merhamet, sevgi, bakım ve ilgi göstermeliyiz. Sokakta yaşayan canlarımızın sahiplenilmesi konusunda da hassasiyetin artması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

''