13.9.2018 / Gösterim Sayısı : 149

2. Adana Lezzet Festivali ile 12 –13- 14 Ekim Tarihlerinde "Gelenekselin Gücü Adına!" Temasıyla, Adana'nın "En" Yerel ve "En" Geleneksel Mutfak Kültürü Tanıtılacak

​             Lezzet Festivalinin tanıtımı toplantısına Adana Valisi Mahmut DEMİRTAŞ, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin SÖZLÜ, İl Müdürümüz Muhammed Ali TEKİN, ilçe belediye başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. 

          Adana Valisi Mahmut DEMİRTAŞ, kente yakışır bir lezzet festival yapılacağını söyledi. Herkesi festivale davet ettiklerini söyleyen DEMİRTAŞ ‘’Bu yıl da festival süresince yerli ve yabancı misafirlerimizi Adana'mızda en iyi şekilde ağırlamaya hazırız. Konuklarımıza Adana insanının misafirperverliğini, cana yakınlığını, sıcakkanlılığını göstermenin heyecanını şimdiden yaşıyoruz. Adana’nın farklı lezzetlerini festivale dönüştüren, Çukurova'nın birbirinden leziz yemeklerini tatma fırsatı bulacağınız; sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirecek 2. Adana Lezzet Festivali’nin, kentimize hayır ve bereket getirmesini temenni ediyorum. " dedi.

  
 Lezzet Festivali hakkında bilgi edinmek için TIKLAYINIZ… ''