5.10.2018 / Gösterim Sayısı : 81

Adana’da “Hayvanları Koruma Günü” Kutlandı

          İlk olarak 1931 yılında kutlanan 4 Ekim “Hayvanları Koruma Günü”, hayvanlara karşı işlenen suçlar ve yapılan kötü muamele, suistimal ve haksızlıkların önüne geçebilmeyi amaçlamaktadır.  
         Bu kapsamda Atatürk Parkı’nda Adana Vali Yardımcısı Mustafa AYDIN, Adana Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Efe GÜLER, Sarıçam İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet ÖRTÜLÜ ve birçok hayvansever kuruluş ile Adanalıların katıldığı geniş katılımlı bir etkinlik düzenlenerek, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü" kutlandı. Etkinlikte mama ve su dağıtımı gerçekleştirilerek, hayvansever katılımcılara hayvan hakları ve korunması konusunda bilgiler verildi.
       İl Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN etkinlikte yaptığı konuşmada, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü, sadece gözün gördüğü hayvanların değil, yeryüzünde var olan tüm hayvanların yaşam hakkına sahip olduklarının hatırlanması açısından önemlidir. Hayvanların, doğanın dengesinin korunmasında ve besin zincirinin oluşumunda olmazsa olmaz rolleri bulunmaktadır. Yaşayan tüm canlılar gibi onlar da doğanın, eşit haklı bireyleridir. Çocuklarımıza, can dostlarımızla birlikte yaşama alışkanlığı ve hayvan-doğa sevgisi kazandırmalıyız” dedi.
''