5.10.2018 / Gösterim Sayısı : 57

Adana’da Kurulacak Organize Sanayi Bölgeleri İle İlgili Toplantı Gerçekleştirildi

#Adana’da Kurulacak Organize Sanayi Bölgeleri İle İlgili Toplantı Gerçekleştirildi
        Vali Mahmut DEMİRTAŞ başkanlığında düzenlenen toplantıda, “Balıkçılık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” ile Bakanlık tarafından kuruluş protokolü onaylanan “Adana Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi” ve “Gıda Organize Sanayi Bölgesi”nde gelinen aşamalar detayları ile ele alındı.
         Valilik makamında düzenlenen toplantıya Tarım ve Orman Bakanlığı Arazi Islahı ve Sulama Sistemleri Daire Başkanı Bekir Sıtkı ÖZBEK, Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanlığı’ndan Dr. Ali Kılıç ÖZBEK, Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Daire Başkanlığı’ndan Osman ÖZKAN, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz ORUÇ, Etüt ve Planlama Çalışma Grubu Sorumlusu Fethi MOLLA ve Kredi İzleme Çalışma Grubu Sorumlusu Aylin İNAN katıldı.
          Vali DEMİRTAŞ toplantıda yaptığı açıklamada, Adana'nın sahip olduğu tüm potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.
          Verdikleri desteklerden dolayı Bakanlık yetkililerine teşekkür eden Vali DEMİRTAŞ, organize sanayi bölgelerinin tamamlanmasıyla kentin istihdamına ve ekonomiye büyük katkılar sağlanacağını kaydetti.
          Toplantı, karşılıklı görüş alışverişinin ve yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.
''