31.7.2018 / Gösterim Sayısı : 245

Tarım Danışmanlarına “Süresinde Vize Ettirilmeyen Sertifikalar” İçin Eğitim Düzenlenecektir.

      Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelikte yapılan ve 06.07.2018 tarihli resmi gazetede yayımlanan düzenleme ile "Süresinde Vize Ettirilmeyen Sertifikalar" başlığı altında geçici düzenlemeye yer verilmiştir. Bu düzenleme gereğince başvuru sahiplerinin tarımla ilgili iki eğitime katıldığına dair belge sunması gerekmektedir.

     Eğitim belgesine sahip olmayan kişiler için Bakanlığımızca sertifikaların vize edilmesinde gerekli olan eğitimlerin gerçekleştirilmesi amacı ile Bakanlık Araştırma Enstitüleri ve Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde ihtiyaca göre eğitim planlanacaktır. Düzenlenecek eğitimde, katılım isteğe bağlı olup eğitim giderleri katılımcı tarafından karşılanacaktır.

       Bu kapsamda düzenlenecek olan eğitimlere katılmak isteyenlerin ekteki formu doldurularak en geç 13 Ağustos 2018 tarihine kadar İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğüne getirmeleri gerekmektedir.

           Tüm Tarım Danışmanlarına Duyurulur…

   Bakanlığımız Araştırma Enstitüleri ve Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde düzenlenecek olan Eğitim Konularını görmek için lütfen tıklayınız…

     Eğitime Katılım Başvuru Formu'na ulaşmak için lütfen tıklayınız…

''